Vaxxa 3.0 öppnar upp Vaxxa.se för dig som privatperson. Med säljarens bedömning, manuell granskning på varje auktion och förändrade publiceringskrav så känner vi oss nu redo för att öppna upp för privatförsäljning.
I samband med denna uppdatering så förändras villkoren för privatpersoner, så vi ber er därför läsa igenom villkoren igen.
Vaxxa ska vara en auktionssajt för alla där både privatpersoner och företag har samma möjligheter, allt från försäljning och budgivning till finansiering och transport. Hos oss har alla samma möjligheter att lyckas.
Håll utkik under mitten av nästa vecka då vi öppnar upp för privatförsäljningen. Vaxxa.se kommer att vara tillfälligt nedstängd under tisdag 13/4 för underhåll.
Skapa ett konto redan nu och stå redo för att publicera ditt första objekt vid lansering!
Vaxxa 3.0 introducerar följande förändringar:
- Kontomeny tillgänglig på alla sidor.
- Huvudmeny & kontomeny på mobil har fått ny design.
- Säljare kan ompublicera helt själv.
- Kategorier för publicering av cyklar tillagda.
- Fler kategorier erbjuder nu säljarens bedömning.
- Uppdaterad information på ”Att köpa” och ”Att sälja” sidorna.
- Två sätt att sälja – Publicera själv kostnadsfritt eller ta hjälp av en Vaxxa proffssäljare till en kostnad.
Vaxxa 3.1 kommer utöka e-legitimeringsmöjligheten till hela Skandinavien. Från version 3.1 kommer användare från Finland, Danmark och Norge att kunna logga in med deras motsvarighet till svenska BankID.
Kontomeny tillgänglig på alla sidor
Nu enklare och snabbare att hitta och gå till nödvändiga sidor kopplade till ert konto.
Mobil kontomeny
Större knappar för enklare navigation på touchskärmar och centrerad meny för lättare åtkomst.
Mobil huvudmeny
Centrerad helskärmsmeny med större text.